Archiwa kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych potrzeb zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności kupców bywa różny, a w przypadku dużych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się oszukać – eko skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy wyrób zawiera jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka oraz czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej klasycznie, ale nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W tym zestawie biała bluzka zachowuje klasyczny, dopasowany krój dodatkowo jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo zgięte, lecz nieskomplikowane oraz postawione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja kunsztowna bywa podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny fason z tkaniny. Takowa tkanina daje jej nieco ekstrawaganckiego stylu i udowadnia, iż nosząca ją dziewczyna jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na szpilce. My doradzamy błyszczące, srebrne szpilki o trendy, głęboko wyciętym kroju i z geometrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję ozdabia misterny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia sporo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do shopów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie damskie torebki